מחולל היישומים מג'יק משתדרג ומתאים את עצמו לסביבות האינטרנט החדשות

 

מחולל היישומים מג'יק משתדרג ומתאים את עצמו לסביבות האינטרנט החדשות

 

"לעניות דעתי, המחשב הוא הכלי המדהים ביותר שהאנושות אי פעם המציאה. המחשב הוא המקבילה לאופניים עבור המוחות שלנו.” -סטיב ג’ובס. יחד עם זאת, בימינו, פיתוח תוכנה מאפס, אינטגרציה בין מערכות או הסבת מערכת ישנה, לצד התאמה לעולם הטכנולוגיה התובעני והדינמי הם עסק מאתגר ויקר. ניתן לעמוד על מספר סיבות עיקריות לכך:

  1. לוגיקה עסקית המורכבת מאוספים של קטעי קוד בשפות פיתוח "נמוכות" וקשות לתחזוקה.
  2. ריבוי של רכיבי נתונים המקשה על פעולות של אחזור נתונים ומניפולציה עליהם.
  3. היעדר אכיפה של מדיניות פיתוח אחידה כאשר עובדים עם צוותי פיתוח גדולים.
  4. פריסה על גבי מגוון רחב של מערכות הפעלה.

למרבה המזל, חברת מג’יק תעשיות תוכנה, מספקת ללקוחותיה ברחבי העולם את כלי הפיתוח והאינטגרציה המתקדמים והעשירים ביותר בתחום. בהתבסס על מעל מ- 30  שנות ניסיון בתחום ושותפים עסקיים מובילים בינלאומיים ביניהם SAP, IBM, Microsoftו- Oracle, החברה מציעה טכנולוגיה המאפשרת פיתוח ותחזוקה בקצב חסר תקדים, המתבססת  על שימוש חוזר בפונקציות מובנות מראש כדי לחסוך למפתחים כתיבה מיותרת של קוד, לצד קלות שימוש והבנה של הלוגיקה העסקית באופן שמגדיל פרודוקטיביות. בסקירה עצמאית שהוציאה חברת המחקר הטכנולוגי המובילה Ovum כינו את פתרון האינטגרציה של מג’יק כגישת "גזור והדבק" נטולת קוד המקצרת זמנים ואף המליצו לארגונים להעלות אותו "על הרדאר".

הפלטפורמה Magic xpa הינה שפת דור רביעי, בעלת צד שרת מבוסס קוד C וג’אווה. סביבה זו מבוססת טכנולוגיה מטה-דטה קלה לפריסה המאחסנת את הלוגיקה, העיצוב ומקורות הנתונים במקום מרכזי בצורה מובנית נטולת קוד, סטודיו לעיצוב מסכים קל וידידותי לשימוש וממשק לתיעוד. מנוע הריצה  של מג’יק יכול לרוץ על מגוון של מערכות הפעלה, להפחית שגיאות, ומאפשר אכיפה של מדיניות פיתוח אחידה לצוותים גדולים. את רכיב צד הלקוח, ניתן לפרוס גם כיישום אינטרנטי מלא (HTML 5 או Win forms) ובמגוון רחב של מערכות הפעלה כדוגמת מיקרוסופט, iOS, אנדרואיד ובכל טכנולוגיה עתידית, ההופכת את הפרויקטים עליה מתבססים למוכנים להתרחבות עתידית.

את מג’יק ניתן לפרוס במגוון שיטות:

 

1) Client Server לשימוש של מערכות פנים ארגוניות, המאפשרת זריזות בפיתוח ובפריסה של המערכת וכן ביצועים גבוהים.

2) פריסה באמצעות יישומי אינטרנט עשירים (RIA), המהווה יישום אינטרנטי מלא שבו נעשה שימוש במסכי Win forms ומאפשרת לקבוע אם היישום ירוץ אונליין או אופליין. גישה זו מאפשרת פיתוח בזמנים מהירים מהמקובל באינטרנט, מבטלת את התלות בדפדפנים ובגרסאות, מציעה חוויית משתמש ברמה של Client Server, ריצה על מובייל, העברת הרבה מן הלוגיקה העסקית לביצוע על תחנת הקצה ולא בשרת ויכולות אבטחת מידע גבוהות מאוד (Tier 3). בין יכולות אלו, אימות מקור התוכנה (Signing) וכן הרצת הקוד רק לאחר האימות, הצפנה וחתימה של המידע שנשלח ומתקבל, מניעה של "פישינג", התנהגות של תחנות קצה שאיננה ניתנת לשינוי על ידי משתמשים, אינה חושפת את המערכת ל- SQL/Script Injection ואינה דורשת התקנה של תוספים.

 

3)  Mobile – מבוססת RIA לעיל. היישום רץ בתוך בקליינט של אנדרואיד או iOS ונהנית מייתרונות דומים וכן שימוש ביכולות מתקדמות לחוויית משתמש במכשירי מובייל לניווט משופר, יכולות Push ועוד.

4)Internet Merge – ממזגים HTML שבו נעשה שימוש בתגיות של Magic ועל ידי שימוש ברכיבי Java Script כדי לתקשר עם צד השרת.

אחד מיתרונותיה הבולטים של הטכנולוגיה היא התבססות על מחשוב GRID לצורך זמינות אופימלית, הבטחה להגעת המסרים ושיפור הביצועים. כמו-כן, מתאפשרת הודות לכך יכולת תמיכה ב- Big Data ו- Fast Data. אלו מאפשרים ללקוחות להזרים נתונים לענן בביצועים מהירים וטיפול בהעברת Big Data בנפחים גדולים.

 

חברת ארד יישומים הינה בעלת ניסיון מזה 30 שנה בפיתוח, תמיכה ותחזוקת מערכות מג׳יק. החברה מתמחית בהסבות ושדרוג מערכות מג׳יק לגרסאות מתקדמות, תמיכה בכל הגרסאות: unipaas, magic xpa, edeveloper וכן פלטורמת האינטגרציה iBolt ובגירסתה החדשה  Magic XPI. ארד יישומים השמת מתכני מג'יק מהשורה הראשונה לפרויקטים בליווי מקצועי צמוד. וכן מיגרציה ואינטגרציה של מערכות ונתונים. מבין לקוחותינו נמצאים החברה להגנת הטבע, קרן קרב, חברת שיג משלוחים ועוד.

 

צרו קשר ואנו נדע להציע עבורכם מתוך מגוון השירותים את הפתרון הטוב ביותר בהתאם לתחום ולדרישות.

עזריאל ארד

מנכ"ל

ארד יישומים

לפרטים נוספים: https://aradmagic.com/lp/

 

תולדות האינטרנט בקיצור

מדהים באיזו מהירות התפתח כלי תקשורת אלקטרוני. להרבה, בעקר לדור הצעיר, נראה כיום כמובן מאליו.

הכל התחיל רק לפני כ- 50  שנים, בשיאה של המלחמה הקרה בין ארצות הברית לבין ברית המועצות.

היו כבר מחשבים גדולים, מדענים וחוקרים יכלו עכשו לפתח חידושים במהירות אבל כל המידע היה עצור במחשב עליו עבדו.  האתגר הבא היה למצא דרך יעילה, מהירה ובטוחה לחלוק המידע החדש, עם מחשבים אחרים המרוחקים זה מזה.

בתחילת שנות ה- 60'  של המאה העשרים, נוצר צורך חיוני בצבא ארצות הברית, להעביר מידע במהירות בין מרכזי מחשבים שונים באוניברסיטאות הגדולות, על מנת לקבל החלטות גורליות בזמן אמת.  בד בבד נוצר צורך בהגנה על מידע, כלומר, אם יותקף מרכז מחשבים אחד, התוכן יהיה זמין במרכז אחר.

כך נולד רעיון האינטרנט.

הראשונים להשתמש בשרות זה היו הצבא, בתי חולים והספריות גדולות.

בשנת 1965 בוצעה העברת המידע הראשונה בין אוניברסיטה בחוף המזרחי (במסצ'וסטס) לאוניברסיטה בחוף המערבי (קליפורניה), באמצעות קו טלפון. זו היתה הוכחה ראשונה שניתן להעביר קבצי מידע דרך קוי טלפון.

השידור הראשון היה "צולע", אבל הוכיח שעם שיפור הטכנולוגיה של קוי הטלפון – הם יהוו בסיס לרשת שלמה שתוכל להעביר מידע ממקום למקום במהירות עצומה.

הרשת הראשונה שפעלה בהצלחה בין מספר מרכזי אוניברסיטאות במערב ארה"ב,  נקראה ARPANET והחלה לפעול בשנת 1969. מספר המחוברים היה מוגבל והפעלת התקשורת התאפשרה רק על ידי מומחים. כל הטכנולגיה עדין לא היתה ידידותית למשתמש כפי שהיא כיום.

פריצת דרך זו הובילה להרחבת השרות ובשנת 1972 "נולד" גם השימוש באימייל
e-mail = Electronic Mail     [דוא"ל = דאר-אלקטרוני].
הסימן @ [שטרודל] נקבע אז כמפריד בין שם המשתמש [משמאל ל- @ ] לבין החברה שנותנת  שרות אינטרנט למשתמש [מימין ל- @].  אפשר לראות את החלק הנרשם מימין לסימן @ "כבית הדאר" של המשתמש. את שם המשתמש כל אחד בוחר לעצמו, כאשר לבית הדאר יש שם קבוע אותו אנחנו מקבלים מסַפָק השרות שלנו.

gmail,      walla,     yahoo,     013,
smile,     netvision,      012,     bezeqint

ועוד רבים, הם בתי דאר המוכרים לנו, ולכל אחד הרבה משתמשים.

עם הופעת סוגים שונים של מחשבים נוצר צורך בקוד משותף (שפה משותפת) לתקשורת בין המחשבים השונים על מנת לאפשר זרימת מידע בין כולם.

קוד משותף נקרא פרוטוקול. הוקמו ועדות בינלאומיות שיקבעו סטנדרטים ופרוטוקול אחיד לכתיבת תוכנות. זה כמו לקבוע יחידות מידה אחידות, למשל: מטר או קילוגרם שווה אצלנו כמו בכל מדינה אחרת. זאת הכוונה באחידות הבינלאומית בכל הנוגע לתנועת מידע בעולם, שבאמצעות האינטרנט.
.

בשלב זה נעשה השימוש באינטרנט פשוט יותר ולא דרש מומחיות כבעבר.

בסוף שנות ה- 80' ותחילת  ה- 90' היו כבר הרבה אתרי אינטרנט והיה צורך ליצור סטנדרט של שפת כתיבת אתרים כדי לאפשר נגישות לכל. אז נוצר המיזם הידוע www  = World  Wide  Web (בתרגום חפשי: רשת קורים כלל עולמית)  שהוא קידומת לרוב האתרים המוכרים לנו (שנכתבו בצורה האחידה שנקבעה).

כשהופיעו ראשוני המחשבים האישיים PC = Personal Computer   הם תרמו רבות להתפתחות המסחר הבינלאומי ושנים אחדות לאחר מכן, החלו לחדור המחשבים האישיים לבתים הפרטיים.

ספקי שרות לאינטרנט לקהל הרחב הופיעו כחברות מסחריות בשנות ה 90'. באותן שנים נוצרו הדפדפנים (Browser) שהם תוכנות הנמצאות על המחשב האישי ומקשרות בינו לבין אתרי אינטרנט.

העולם מתקדם והמומחים ממשיכים לשכלל את המחשבים, את קוי התקשורת, האתרים ומהירות הגלישה.
בעצם, די מדהים לחשוב באיזו מהירות אנחנו מקבלים מידע מאתרי האינטרנט, שהם כמעט מאגר אין סופי בכל תחום.

המחשבים כבר לא חייבים להיות צמודי-שולחן – נוצרו המחשבים הניידים וגם הם מוזערו לאין שעור.

פעם יכולנו להתחבר לאינטרנט רק בבית בחיבור קווי – ואז הגיע האינטרנט האלחוטי wifi אליו אפשר להתחבר בבית מלון, במסעדה, אצל חברים וכו'..
אם זה לא מספיק, אז יש גם אינטרנט סלולרי מה שהופך כל טלפון-חכם למחשב לכל דבר בכל מקום:  ברחוב, בים, בפארק וגם בחו"ל (כשרוכשים תוכנית
גלישה מתאימה מספק הסלולר שלנו).

רק אנא אל תשכחו להתנתק לפעמים מהמסך, לחלץ העצמות ולאוורר הראש בפארק 😎

היסטוריה של מחשבים


מקור השם "מחשב"    Computer

משמעו לְחָשֶב  <<< Compute = calculate

המחשבים הראשונים בהיסטוריה היו האנשים בעצמם.  ראשוני עושי החישובים היו דוקא הנשים, שתפקידן היה לִמְנות ולסכם פעולות שחזרו על עצמן באופן קבוע. עבודה מונוטונית כגון זאת, החוזרת על עצמה, יכולה להביא לשעמום, אדישות ומכאן הדרך קצרה לטעויות.

לכן, מאז ומעולם חיפש האדם מכשיר שיבצע את החישובים המונוטוניים במהירות ובדיוק רב יותר.
המכונה המחָשֶבֶת הראשונה היתה החשבוניה  (Abacus  – מקור המלה ביוונית) שהמצאתה מיוחסת לבבלים ולסינים. החשבוניה הראשונה עליה קיימות עדויות, היא מ- 300 לפני הספירה בערך. יש הטוענים שהבבלים קדמו לסינים.
באמצעות החשבוניה בוצעו פעולות של חיבור וחיסור במהירות ודייקנות רבה. פעולות כמו כפל וחילוק
עדין בוצעו באיטיות.  חשבוניות עדין נמצאות בשמוש במזרח הרחוק והן דומות יותר לגירסה שבתמונה משמאל.

חשבוניה

חשבוניה במזרח הרחוק

התפתחות גדולה חלה כאשר פיזיקאי סקוטי בשם ג'ון נפייר (John Napier)  בנה מתקן משוכלל יותר בסוף המאה ה-16 ותחילת המאה ה- 17. החשבוניה שלו נקראת "עצמות נפייר"  (Napier Bones)והיא יכלה לבצע בקלות פעולות של כפל וחילוק ואף הוצאת שורש ריבועי.

עצמות נפייר

"עצמות נפייר" הובילו ישירות לבנית סרגל-החישוב הראשון בשנת 1632.

סרגל חישוב

כעשר שנים לאחר מכן, בנה הפיסיקאי הצרפתי הצעיר, בלז פסקל (Blaise Pascal) , מכונת חישוב מכנית שפעלה על עקרון של גלגלי שיניים. המכונה של פסקל היוותה בסיס לכל מכונות החישוב שפעלו עד שהגיעו מכונות החישוב האלקטרוניות.

בשנת 1801 צרפתי נוסף בשם ז'אקרד (Joseph Marie Jacquard) עשה עוד צעד קדימה בשיטות חישוב כשהניח היסוד לכרטיסי הניקוב Punched Cards .  הכרטיסים המנוקבים של ז'אקרד היו עשויים עץ. הכרטיסים המנוקבים בנייר היו תולדה של המצאה זו.

כרטיס ניקוב

בשנת 1820 החל מתמטיקאי אנגלי בשם צ'ארלס באבז' (Charles Babbage) לבנות מכונת חישוב שנקראה "מנוע הפרשים"  Difference Engine . המכונה נועדה לבצע פעולות מתמטיות כמו טבלת לוגריטמים. מסיבות תקציביות, בּאבּז' לא הצליח לסיים בנית המכונה הזאת. הוא לא נואש ובשנת 1837 כבר תכנן משהו מתקדם יותר – המנוע האנליטי –  (Analitic Engine)  . היחידה הזאת תפסה חלל של חדר ענק ואותה היה ניתן לְתַכְנֶת באמצעות כרטיסי הניקוב של ז'אקרד הצרפתי.
למכונה הזאת כבר היתה יחידת זכרון ויחידת עבוד נתונים –
Memory + CPU (central processing unit).

כותבת התכניות הראשונה, היינו  מתכנתת,  היתה עדה ביירון Ada Byron., בתו של המשורר ביירון.

פריצת דרך נוספת חלה כאשר בשנת 1890 צריך היה לבצע מפקד אוכלוסין בארצות הברית שאוכלוסייתה כבר אז היתה עצומה. המימשל הכריז על פרס למי שימציא מכונה שתשכלל את הספירה.
הרמן הולריט (Herman Hollerith) היה הזוכה בעבור המצאתו של קורא הכרטיסים על בסיס המכונה של פסקל וכרטיסי הניקוב של ז'אקרד. הוא הניח היסוד ליחידות קלט / פלט במחשב (קליטת נתונים ופליטת תוצאות).

הולריט  Hollerith  הקים חברה בשם TMC שלימים הפכה ל  IBM הידועה !!!
IBM =  International Business Machines
חברת IBM המשיכה בפִּתוח מחשבים לניהול חשבונות ומלאי, בעבור חברות גדולות.

דרישות הצבא האמריקאי לבצוע חישובים מדעיים מורכבים, הביאו לתאוצה בפיתוח מחשבים.
המחשב הממשי הראשון   Mark I נוצר בשיתוף של אוניברסיטת הרברד Harvard עם חברת IBM.
הוא שקל 5 טון, הכיל 800 ק"מ של כבלים, תפס חדר באורך 17 מטר בגובה 2,8 מטר ונצרך למנוע חשמלי של 5 כ"ס . . .   כאן גם החלו מתפתחות שפות תיכנות.

לימים הוחלפו הכבלים במעגלים מודפסים, טרנזיסטורים וקָבָּלים, וממדי המחשבים מוזערו.

לקראת ובזמן מלחמת העולם השניה, בנו הגרמנים, בסיוע קונרד צוסה  Konrad Zuse מחשב סודי, שכונה אֶניגמה (Enigma)  = תעלומה.
הגרמנים היו בטוחים שאת הקודים של אניגמה לא יוכל שום גורם לפצח. זה כמובן העמיד אתגר עצום למדינות המערב האחרות. המחשבים של צוסה Z1  Z2  Z3  היו הראשונים שנשלטו על ידי תוכניות שאוחסנו על גבי סרט.

ראשונים היו הפולנים, אחריהם האנגלים והאמריקאים שהתאמצו לפצח את הקודים של אניגמה, עובדה שהאיצה את סיום המלחמה.
האיש שפיצח ממש את "אניגמה", היה המתמטיקאי הבריטי אלן טיורינג Alan Turing. למרבה הצער, עם סיון המלחמה הוא הואשם בהומוסקסואליות, נידון לשנתיים מאסר או לחלופין יכול היה לבחור בטיפול הורמונלי "לתקן את הסטיה". הוא בחר בטיפול, שגרם לו סבל רב, ואז, בטרם מלאו לו 42 – התאבד.

עד סוף שנות ה- 50', היה מחשב מוצר יחודי, שיוצר בעבודת יד בחסות אוניברסיטאות או המימשל.
משנת 1955 תפסה IBM וחברות הבנות שלה, מקום ראשון במכירת מחשבים והיתה החברה הדומיננטית בתחום.

עם המצאת "המעבד הזעיר"  Microprocessor התפתחו המחשבים הקטנים, האישיים.
IBM  שכרה את שרותיה של חברת מיקרוסופט  Microsoft   שתספק את התוכנות עבור המחשבים האישיים הראשונים, שיצאו לשוק בשנות ה- 70'.  חברת מיקרוסופט גדלה במהירות עצומה ובשנת 2000  שווי נכסיה בשוק היו פי 2 משל חברת IBM.

המחשבים האישיים הראשונים היו יקרים מאד, בעלי נפח זכרון נמוך, צגים ירודים וכמעט ללא התקנים חִצוניים. תוך 2 עשורים ירד מחיר מחשב אישי ב- 400% בד בבד עם שיפור עצום ביכולות שלו.
חלקי המחשב מוזערו עוד יותר וכך נולדו המחשבים הניידים, אותם ניתן לטלטל לכל מקום.

לקראת סוף המאה העשרים, כבר "נולדו" מחשבי כף יד, המפורסם מביניהם היה הפאלם Palm. בתחילת המאה העשרים-ואחת הופיעו מכשירים עם טכנולוגיות חדשניות, וכך אנחנו מחזיקים בכף ידנו טלפון בעל מסך מגע שמשמש בו זמנית גם מחשב לכל דבר – טלפון חכם קראנו לו,  Smartphone

נושאים באתר

קישורים

החברים שלי

תגיות

3D 3G 4G Apple Apple מחשבי אפל App Store Bluetooth Facebook Facetime Hotspot iMac Mac Macbook Macbook Air ROUTER WIFI ציבורי אבטחה בג'ימייל Gmail איחוי דיסק איפוס מכשיר אלבום תמונות אפל בקרת הורים על אייפד בקרת הורים על אייפון גלישה באינטרנט גלישה בטוחה במקום ציבורי דף פייסבוק היסטוריה של מחשבים הכרת המחשב הפעלת אייפד הפעלת אייפון הפעלת המחשב חיפוש בגוגל חיפוש ממוקד טיפים טיפים להפעלת המחשב לימוד פיקסה מדריכת מחשבים מודם מונחים במחשבים מורה למחשב מחיקת קבצים זמניים מחשב מק מקשי F מקשי מחשב ניקוד נקוי המחשב נתב עריכת תמונות פייסבוק פיקאסה פיקסה קיצורי דרך קיצורי מקשים שיעורים פרטיים שיעור פרטי תולדות האינטרנט